Osobní odběr zboží: Severní 276, Jinočany - Kontakt
Máte dotaz? +420 257 310 348
Tekuté a plynné provozní látky obsahují fragmenty pevných částic, které mají vliv na funkčnost a životnost zařízení, která látky využívají. Vyšší množství mechanických nečistot v provozní kapalině/plynu má za následek vyšší opotřebení spotřebičů, což vede k jejich kratší životnosti, snížení účinnosti spotřebičů a zvýšení provozních nákladů. Efektivním a jednoduchým způsobem, jak zvýšit kvalitu provozních látek, je namontovat do systému filtrační zařízení, které zachytí nežádoucí nečistoty a ochrání tak spotřebiče i samotné potrubí.
Vodní filtry se vyrábějí pro domácí i průmyslové použití a liší se hlavně velikostí částic, které jsou schopné zachytit, a typem provozní látky, pro kterou jsou určeny. Filtry na vodu redukují množství cizích částic v pitné a dešťové vodě. Pro základní filtraci ve vodovodním potrubí slouží filtry závitové, pro průmyslové aplikace pak přírubové vodní filtry. Mezi vodní filtry jsou řazeny i změkčovače vody, které odstraňují přebytečné minerály a brání tak tvorbě vodního kamene, čímž prodlužují životnost domácích spotřebičů a zvyšují účinnost čistících, pracích a kosmetických prostředků.
Pro provozní látky v plynném stavu se aplikují filtry plynové. Většina typů je vybavena nerezovým sítkem s přidanou filtrační vložkou, která zachytí i nejjemnější částečky nečistot.
Specifickou skupinu tvoří magnetické filtry pro vytápění, které odstraňují nežádoucí částečky pevných látek a bublinky vzduchu z otopných systémů. Mezi magnetické filtry pro vytápění patří odlučovače nečistot, vzduchu, případně kombinované odlučovače.
4 411 Kč
3 921 Kč
4 987 Kč
4 655 Kč
24 472 Kč
4 081 Kč
6 649 Kč
33 332 Kč
7 513 Kč
30 941 Kč
73 641 Kč
5 178 Kč
4 061 Kč
Pokud kapaliny nebo plynná média obsahují nežádoucí nečistoty, je potřeba nějakým způsobem tyto příměsi odstranit. K tomu se používají nejčastěji různé druhy filtrů, které tyto částečky zachytí, čímž předcházejí mnoha problémům. Při filtraci je třeba zachycené drobné i větší kousky nečistot nějakým způsobem natrvalo odstranit z potrubí nebo topného okruhu. Po jejich zachycení v síťce nebo filtrační vložce tedy nastává fáze manuálního odstranění a likvidace. U sítek není zpravidla potřebná výměna, díky použitému materiálu (nejčastěji jsou zhotoveny z kvalitní nerezové ocele) vydrží při jemném a citlivém čištění skutečně dlouho. Filtrační vložky pěnového typu (na jedno nebo několikrát opakované) použití je třeba měnit nebo podle návodu pečlivě čistit, aby účinnost byla odpovídající a současně průtok nebyl omezován.